رئیس مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور: باید توانمندی ها و پتانسیل های خود را به بخش اجرا معرفی کنیم

بازدید: 118 بازدید
  • علی علیزاده در جلسه هم اندیشی بخش منابع طبیعی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: باید به دنبال کسب اعتبار که مهمترین آن، برقراری ارتباط بسیار تنگانگ با بخش اجرا است باشیم و توانمندی ها و پتانسیل های خود را به بخش اجرا معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی، در این جلسه، ابتدا رئیس مرکز تحقیقات استان ضمن معرفی همکاران بخش منابع طبیعی، به ارائه گزارشی مبسوط از سیمای منابع طبیعی استان خراسان شمالی پرداخت و در ادامه، به معرفی ایستگاه‌های تحقیقاتی و محورهای فعالیت پژوهشی ایستگاه‌ها و دستاوردهای شاخص مرکز اشاره کرد.

در این جلسه، علیزاده ضمن اشاره به سرعت بخشی فعالیت‌های مشترک بین تحقیقات و اجرا اظهار داشت: روند فعالیت‌های تحقیقاتی وارد مسیر جدیدی شده و چاره ای جز تطابق و سازگاری با این مسیر وجود ندارد.

رئیس مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: باید به دنبال کسب اعتبار که مهمترین آن، برقراری ارتباط بسیار تنگانگ با بخش اجرا است باشیم وی افزود: باید توانمندی ها و پتانسیل های خود را به بخش اجرا معرفی کنیم، طرح های تحقیقاتی اجرا کرده و حمایت مالی از دستگاه های اجرایی کشور بگیریم.

علیزاده در انتهای سخنان خود ضمن تأکید بر لزوم اثرگذاری محققین در حوزه تحقیقاتی خود، اظهار داشت: محققین استانی، محدودیتی در ارائه طرح تحقیقاتی ندارند و می توانند با تعریف طرح های کلان ملی، اثربخشی خود را افزایش دهند .

پس از این جلسه، علیزاده از بخش منابع طبیعی، کلکسیون گیاهان داروئی موجود در مرکز تحقیقات و ازمایشگاه‌ها بازدید کرد.

گفتنی است جلسه هم اندیشی بخش منابع طبیعی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی، چهارشنبه 12 اردیبهشت و با حضور علیزاده رئیس مؤسسه؛ علوی، رئیس مرکز تحقیقات خراسان شمالی؛ معاونین؛ رئیس بخش و محققین ذیربط، در محل آن مرکز برگزار شد.

دسته بندی اخبار صفحه اصلی اخبار مراکز
اشتراک گذاری
ورود به سایت