تولید و توزیع 110,000 جست از ارقام پرمحصول صنوبر در کشور

بازدید: 96 بازدید

 توسعه زراعت چوب به منظور تامین مواد اولیه چوبی از طرف سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در قالب یک طرح ملی در دست اجرا است.

ارائه دستاوردهای تحقیقاتی و ترویجی  به بخش‌های اجرایی در جهت افزایش بهره‌وری تولیدات مرتبط با منابع طبیعی همواره در دستور کار این موسسه بوده و همانند سال‌های گذشته کلن‌های صنوبر اصلاح شده و پرمحصول را در ایستگاه تحقیقات البرز کرج بصورت جست تکثیر و در اختیار بخش‌های اجرایی قرار می‌دهد. در اسفند سال 1402 و همزمان با هفته منابع طبیعی‌، عملیات جست‌گیری از ارقام پرمحصول و شناسنامه‌دار صنوبر زیر نظر کارشناسان و همکاران پیشکسوت در ایستگاه تحقیقات البرز  به تعداد 110,000 جست که ظرفیت تولید یک میلیون قلمه را داراست تولید نمود که با هماهنگی مجری محترم طرح ملی زراعت چوب در اختیار ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان­های شمال و خارج از شمال قرار گرفت.

با تکثیر ارقام اصلاح‌شده و پرمحصول صنوبر و توزیع آنها میان متقاضیان صنوبرکاری و بهره‌برداران، انتظار می‌رود به‌تدریج درصد نفوذ این ارقام در استان‌های کاشته شده افزایش یافته و منجر به بالا رفتن عملکرد تولید چوب در هکتار شود.

دسته بندی اخبار بخش اخبار صفحه اصلی اخبار و تازه های گونه های سریع الرشد
اشتراک گذاری
ورود به سایت