صفحه نخست » اخبار صفحه اصلی » شورای پژوهشی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور

  • 77

شورای پژوهشی مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور

shora0

بازدیدها: 77

به گزارش روابط عمومی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، دهمین نشست شورای پژوهشی مؤسسه در تاریخ 1402/6/19 و در سالن جلسات مدیریت هماهنگی امور پژوهشی و ارتباطات علمی، با حضور دکتر علیزاده رئیس مؤسسه، رؤسای بخش­های تحقیقاتی و سایر اعضاء برگزار شد. در ابتدای جلسه، برخی اعضاء، به چند موضوع خبری پرداختند. در این جلسه، دکتر علیزاده ضمن اشاره به دو سفر هفته گذشته خود به استان قزوین، از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی این استان برای استفاده از راهکارهای علمی و عملی مؤسسه به منظور بهبود اوضاع دشت قزوین گفتند. از این رو بخش تحقیقات بیابان را مکلف کردند تا با همراهی بخش تحقیقات مرتع، ضمن توجه به تحقیقات انجام شده در مؤسسه، بازدید و بررسی وضعیت این دشت، با برگزاری جلسات مشترک با همکاران و محققان استان، طرح مناسبی برای ساماندهی این دشت که اکنون به عنوان یکی از کانون­های گرد و غبار برای استان­های البرز و تهران مطرح است، ارائه نمایند. ایشان در ادامه به بازدید از جنگل­های بلوط منطقه طارم استان قزوین پرداختند و اظهار داشتند با وجود طغیان سال گذشته پروانه دم قهوه ­ای بلوط، درحال حاضر، این آفت از منطقه محو شده که دلیل آن ممکن است حضور زنبورهای شکارگر، باشد. در ادامه این جلسه، دکتر کلاگری، رئیس بخش تحقیقات صنوبر و درختان سریع الرشد، گزارش تحلیلی درخصوص ابعاد مختلف زراعت چوب در ایران ارائه و سپس به پرسش­های مطرح شده پاسخ داد.

سپس، گزارش تحلیلی دکتر صالحی، رئیس بخش تحقیقات علوم چوب و فرآورده­ های آن، درخصوص وضعیت صنایع چوب و کاغذ کشور به اعضای حاضر در جلسه ارائه و به پرسش­های مطرح شده پاسخ داده شد.

در انتهای جلسه، دکتر علیزاده ضمن تشکر از ارائه خوب دکتر کلاگری و دکتر صالحی، با اشاره به ساختار و شاکله گزارش های تحلیلی، از رؤسای بخش های پژوهشی درخواست کرد در تهیه گزارش تحلیلی، به این ساختار توجه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور