بازدید دکتر علیزاده از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد و دیدار با روسای جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی و مرکز تحقیقات شوری استان یزد

بازدید: 50 بازدید

دکتر علیزاده رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۵ و 26 مرداد ۱۴۰۱ به استان یزد عزیمت و ضمن بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی این استان و دیدار با همکاران مرکز، در جلساتی که با حضور روسای جهاد کشاورزی و اداره کل منابع طبیعی استان یزد تنظیم شده بود نیز حضور یافتند. دکتر علیزاده در این سفر از ایستگاه تحقیقات بیابان‌زدایی شهید صدوقی یزد که یکی از باغ‌های اقماری باغ گیاه‌شناسی ملی ایران است و مرکز تحقیقات شوری نیز بازدیدی بعمل آوردند.

در ایتدای ورود به استان یزد دکتر علیزاده در جلسه‌ای که در مرکز تحقیقات با حضور مسئولین این مرکز و روسای شرکتی که بر روی پنل‌های خورشیدی تولید برق شهرستان مروست استان یزد کار می‌کردند حضور یافتند. هدف از برگزاری این جلسه راه‌اندازی طرح‌های Agreevoltatic در استان یزد برای تامین برق بود، روسای شرکت مذکور هدف از برگزاری این جلسه را تولید برق توسط نیروگاه خورشیدی توام با گلخانه در باغ‌های گیاه‌شناسی به ویژه باغ گیاه‌شناسی کاشان مطرح کردند و درخواست همکاری در این راستا را داشتند که دکتر علیزاده خواستار بررسی کارشناسی این پروژه شدند.

پس از آن رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور به همراه مسئولین مرکز تحقیقات استان یزد در جلسه‌ای که با حضور مهندس وکیلی رئیس جهاد کشاورزی استان یزد تنظیم شده بود به جهاد کشاورزی استان مراجعه نمودند، در این دیدار دکتر علیزاده ضمن معرفی موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور و باغ گیاه‌شناسی ملی ایران خواستار همکاری بیشتر مرکز تحقیقات و جهاد کشاورزی استان شدند.

در ادامه بازدید از مرکز تحقیقات دکتر علیزاده با همکاران این مرکز نیز ملاقات نمودند و همکاران مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد در خصوص مسائل و مشکلات، نیروهای انسانی و طرح‌های در دست اجرای این استان مطالبی را مطرح و مباحثی در این خصوص مورد تبادل نظر قرار گرفت.

در روز دوم حضور رئیس موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور در استان یزد ایشان به همراه همکاران مرکز تحقیقات از ایستگاه تحقیقات بیابان‌زدایی شهید صدوقی یزد یا همان باغ گیاه‌شناسی یزد و سایت لایسیمتر نیز بازدید کردند.

پس از آن جلسه‌ای به همراه سایر همکاران مرکز با آقای مهندس کریمی مدیرکل منابع طبیعی استان یزد برگزار شد. در این نشست دکتر علیزاده در مورد اهمیت بازدید از استان یزد و باغ گیاه‌شناسی آن مطالبی را مطرح کرده و تأکید کردند که با همکاری و همراهی منابع طبیعی ایستگاه شهید صدوقی و باغ گیاه‌شناسی آن به شکل بهتری می‌تواند مدیریت شود. مهندس کریمی نیز در خصوص مسایل و مشکلات استان یزد نیز مواردی را مطرح و خواستار همکاری بیشتر اداره کل منابع طبیعی و مرکز تحقیقات استان یزد شدند و اظهار داشتند که در این راستا نیاز به استفاده از طرح‌های تحقیقاتی مراکز پژوهشی در اجرا وجود دارد.

در راستای ارتباطات بیشتر با سایر مراکز موجود در استان یزد دکتر علیزاده و سایر همراهان ایشان از مرکز ملی تحقیقات شوری نیز بازدید نموده و در جلسه کوتاهی که با همراهی آقای دکتر دهقانی رئیس مرکز برگزار شد در خصوص تعاملات مشترک بین موسسات مواردی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

دسته بندی اخبار صفحه اصلی
اشتراک گذاری
ورود به سایت