تقدير از نمونه هاي ملي كشاورزي در سي و سومين دوره معرفي نمونه هاي ملي کشاورزي

به گزارش روابط عمومي مؤسسه تحقيقات جنگل ها و مراتع كشور، مراسم معرفي و انتخاب نمونه هاي ملي کشاورزي با حضورجناب آقای مهندس حجتي وزير محترم  جهاد کشاورزي، حجت الاسلام و المسلمین تقوی نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، جناب آقای دکتر کاظم خاوازی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، جناب آقای  دکتر اسکندر زند مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی، جناب آقای دکتر اکبری معاون محترم  وزیر جهاد کشاورزی در امور آب و خاک، جناب آقای مهندس طهماسبی معاون محترم وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی، جناب آقای مهندس کشاورزی معاون محترم وزیر جهادکشاورزی در امور زراعت، دکتر رضایی معاون محترم وزیر جهاد کشاورزی در امور دام و تعداد زيادي از برترین های ملی در تولیدات کشاورزی به همت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و موسسه ترویج و آموزش در روز سه شنبه ۹۷/۱۰/۱۱ در سالن فجر سازمان تحقيقات برگزار شد.
جناب آقای دکتر خاوازی رئیس محترم سازمان، ضمن قدردانی از دست اندرکاران ستاد انتخاب نمونه‌های ملی بخش کشاورزی بیان داشت: در بحث معرفي و انتخاب کشاورزان نمونه از ميان ۱۵۰۰ نفر داوطلب، ارزيابي اين تعداد با توجه به معيارهاي مورد نظر صورت گرفت. امسال شاهد رشد زيادي در در رشته‌های زارعت، باغبانی، دام و طیور و همچنين، رشته های تخصصی آب و پرورش آبزیان نسبت به گذشته بوده ايم. رشته های جدید اضافه شده شامل تولید نهال های جنگلی، زعفران کاری، احداث باغات مادری، توسعه کشت نشایی، تولید کننده بذر گندم، تولید محصولات گواهی شده تولید ماهیان صنعتی و تجاری، توسعه کشت مکانیزه، تولید گیاهان دارویی، پرورش میگو و ماهیان گرم آبی، ماهیان سردآبی و پرورش ماهی در قفس مي باشند.


در ادامه مراسم با تقدير از تعدادي از افراد برگزيده از تمبر یادبود “سی و سومین دوره انتخاب معرفی نمونه ‌های ملی بخش کشاورزی” و ۱۰۰ اپلیکیشن بخش کشاورزی و ۱۳۰ عنوان نشریه، بروشور و دستنامه آموزشی و ترویجی رونمایی شد.


در ادامه اين مراسم جناب آقاي حجتي بيان کردند که نمونه‌های ملی بخش کشاورزی، امروز با رکوردهای تولیدی خود اثبات کرده‌اند، می شود و ما می توانیم از ظرفیت‌ها و موهبت های الهی کشورمان در راستای تامین نیاز غذای خود استفاده کنیم، به طوری که اگر بقیه کشاورزان به حداقل یک سوم میزان تولید نمونه‌ها دست یابند، می توان امیدوار بود به زودی کشور در همه زمینه‌ها خودکفا خواهد شد.


وزیر محترم جهاد کشاورزی با بیان اینکه نباید برای تامین نیازهای غذایی کشور خود چشم امید به بازارهای جهانی داشته باشیم، بیان داشت: کشور در حال حاضر گرفتاری‌ها و مشکلات فراوانی دارد که از آن جمله فشارهای اقتصادی ظالمانه است که از سوی دشمن به ما تحمیل مي شود، ما بايد با تلاش و پشتکار مضاعف، توجه به بهره وری و تلفیق دانش و تجربه، بالاترین رکورد در تولید را به ثبت برسانيم.
وزیر محترم جهاد کشاورزی در ادامه بیان داشت: آنچه در بحث آب، به عنوان چالش مطرح می شود چگونه مصرف کردن آن است نه محدودیت آن! و این مقایسه صحیح نیست که کشور خود را از نظر میانگین بارش با آمارهای جهانی مقایسه کرده و با نتیجه گیری از آن دست از تلاش برداریم؛ اگر با علم و تکنولوژی بتوانیم از ظرفیت‌های موجود آب کشور استفاده کنیم می توانیم بدون فشار بر سفره ها و ذخایر آبی کشور، تولید را افزایش دهیم و این شدنی است.
به نمايندگي از طرف موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع کشور جناب آقايان مهندس فياض و دکتر بردبار نيز در اين مراسم حضور داشتند.


در خاتمه مراسم کميته هاي مرتبط با حوزه هاي کشاورزي و منابع طبيعي، در نشستهاي تخصصي، جداگانه مباحث و موضوعات مرتبط با خود را مورد بررسي قرار دادند.

بازدید: 105

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *