ثبت فصلنامه “تحقیقات جنگل و صنوبر ایران” در پایگاه استنادی بین‌المللی گوگل اسکولار (Google Scholar)

با کمال مسرت به اطلاع می‌رساند فصلنامه “تحقیقات جنگل و صنوبر ایرانپس از ماه‌ها تلاش قابل تقدیر دست‌اندرکاران نشریه، در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ در پایگاه استنادی معتبر بین‌المللی گوگل اسکولار (Google Scholar) نمایه شد. این نشریه اولین مجله تخصصی علوم جنگل کشور است که در این پایگاه نمایه می‌شود. شاخص هرش پنج‌ساله نشریه در این پایگاه ۶ و میانگین شاخص هرش آن ۸ می‌باشد. این موفقیت را به کلیه دست‌اندرکاران نشریه و همچنین خانواده بزرگ مؤسسه تبریک عرض می‌نماییم.

این نشریه از سال ۱۳۷۷ توسط مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور منتشر شده و دارای درجه علمی-پژوهشی است. نام ابتدایی آن تحقیقات جنگل و صنوبر بوده که از شماره ۴ به تحقیقات جنگل و صنوبر ایران تغییر نام یافته است. در حال حاضر این نشریه به‌صورت فصلنامه منتشر می‌شود. نشریه تحقیقات جنگل و صنوبر ایران در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی DOAJ، Google Scholar،ISC و Ricest  نمایه شده است.

مقاله‌های پژوهشی در یکی از زمینه‌های تحقیقات جنگل و صنوبر ایران که برای نخستین بار منتشر می‌شود، برای چاپ در این نشریه بررسی می‌شوند. با توجه به انتشار نشریات تخصصی با موضوعات حمایت و حفاظت جنگل، ژنتیک و فیزیولوژی جنگل و رده‌بندی گونه‌های جنگلی در مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور، مقالاتی که با موضوعات فوق برای این نشریه ارسال شوند، فقط در صورت تأیید هیأت تحریریه بررسی خواهند شد. پژوهش‌هایی که در سطح آزمایشگاهی و گلخانه‌ای انجام می‌شوند نیز فقط در صورت تأیید هیأت تحریریه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

براي دسترسي به سايت نشريه جنگل و صنوبر ايران ، كليك كنيد.

برای مشاهده لینک نمایه نشریه و مقالات پراستناد آن در پایگاه استنادی Google Scholar به این آدرس مراجعه کنید.

بازدید: 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *