تشکیل سومین جلسه راهبردی

سومین جلسه راهبردی گروه مشورتی تدوین راهبردهای محیط‌های طبیعی ایران در روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۴ با حضور؛ آقای دکتر عادل جلیلی (ریاست محترم موسسه)- خانم دکتر فاطمه سفیدکن( معاون  محترم پژوهشی ) – آقای دکتر علی اصغر معصومی(  رئیس محترم گروه مشورتی تدوین راهبردها برای مدیریت محیط‌های طبیعی ایران) – آقای دکتر سید جعفر سید اخلاقی ( دبیر محترم گروه مشورتی تدوین راهبردها برای مدیریت محیط‌های طبیعی ایران)  و خانم مهندس ندا رضایی(مسئول دبیرخانه گروه مشورتی تدوین راهبردها برای مدیریت محیط‌های طبیعی ایران) در سالن جلسات حوزه ریاست با دستور جلسه ذیل برگزار گردئید:

*      بررسی پیشنویس آیین نامه گروه مشورتی و تصمیم گیری

*      برگزاری کرسی‌های تخصصی

*      تعیین تکلیف اسناد راهبردی موجود جهت انتشار

*      برگزاری کرسی‌های تخصصی

*      الگوی  نحوه تدوین برنامه راهـــبردی بخــش ها و گروه های تحقیــقاتی

در این جلسه آقای دکتر جلیلی ضمن تاکید بر جایگاه چنین گروه‌های مشورتی در موضوعات مبتلا‌به منابع‌طبیعی و محیط‌زیست خاطر نشان نمودند که می‌بایست کرسی‌های آزاد اندیشی جدی گرفته شود. در این جلسه به بررسی پیشنویس آیین نامه گروه مشورتی و همچنین الگوی  نحوه تدوین برنامه راهـــبردی بخــش ها و گروه های تحقیــقاتی نیز پرداخته شد و مقرر گردئید که جلسه‌ای هم با حضور سایر روسای بخش‌ها و گروه‌های تحقیقاتی در هفته آتی گذاشته شود.

دبیر محترم گروه مشورتی تدوین راهبردها برای محیط‌های طبیعی ایران بیان داشتند کمیسیون مرکزی گروه مشورتی باید فعال شود، احکام اعضاى آن صادر شود ،تکلیف اسناد راهبردی دست اقدام موسسه باید روشن شود،کارگاه آموزشی. راهبردنگاری برای فروردین برنامه‌ریزی شود، بر برگزاری نشستهای. تخصصی مربوط به اسناد راهبردی فعلی موسسه فعال گردد، وسپس نتایج این نشستها برای افکار عمومی بازگو شود

خانم دکتر سفیدکن ضمن بیان این موضوع که می‌بایست مباحث راهبردی بیش از پیش جدی قلمداد شود و مشکل جدی در این حوزه را از طریق همین کارگروه‌های راهبردی می‌توان حل نمود افزودند جای کارگروه‌های راهبردی دیگری در اینجا به چشم می‌خورد که باید برای آنها برنامه‌ریزی کرد.

آقای دکتر معصومی نیز ضمن تاکید بر روند صعودی موضوعات مبتلا‌به حوزه محیط‌زیست و منابع‌طبیعی ابراز داشتند که شایسته است با همفکری متخصصان و اندیشمندان دلسوز این مرز و بوم نسبت به این مهم چاره اندیشی شود

بازدید: 102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *