يکصد و سي و ششمین همايش دفاع از طرح‏هاي تحقيقاتي خاتمه يافته

در روز سه‌شنبه مورخ ۹۷/۲/۲۵ يکصد و سي و ششمین همايش دفاع از طرح‏هاي تحقيقاتي خاتمه يافته مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور به منظور ارائه آخرین دستاوردهای علمی و یافته های کاربردی طرح های موجود با حضور تعدادی از اعضای هیئت علمی و کارشناسان موسسه و مراکز استانی سراسر کشور در سالن اجتماعات مؤسسه برگزار شد.

در این همایش، نتایج ۱۶۱ پروژه تحقیقاتی خاتمه یافته پژوهشگران موسسه در گرایش های مختلف در قالب سخنرانی و پوستر برای همکاران ارائه شد.

اولین سخنرانی این همایش توسط جناب آقای دکتر علی اشرف جعفری با موضوع: ارزیابی جمعیت های مهمترین گندمیان علوفه ای چندساله در مناطق مختلف رویشی کشور صورت گرفت.

 

اعضای پنل ایشان جناب آقایان مهندس فیاض، دکتر قصریانی و سرکار خانم دکتر پروین صالحی بودند.

دومین سخنرانی توسط جناب آقای دکتر جعفر حسین زاده با موضوع: بررسی عوامل موثر بر زوال بلوط ایرانی در جنگلهای زاگرس و راههای مقابله با آن در استان ایلام صورت گرفت.

اعضای پنل ایشان جناب آقایان دکتر ثاقب طالبی، دکتر رحمانی، دکتر پورهاشمی و دکتر غیبی از سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور بودند.

سومین سخنرانی نیز با حضور محمدعلی علیزاده با موضوع: ارزیابی و تکثیر بذر جمعیت های متحمل به بیماری سفیدک سطحی در اسپرس زراعی صورت گرفت که اعضای پنل ایشان نیز جناب آقایان مهندس یارمند، دکتر جعفری و سرکار خانم دکتر صالحی بودند.

در ادامه جناب آقای دکتر زندی در مورد اداره ترویج و انتقال یافته ها تحقیقاتی و فعالیت ها و سایر موارد مرتبط با این بخش مواردی را بیان کردند.

در خاتمه مراسم مقرر شد پس از صرف نهار بازدید از پوسترها براساس راهنماهای نصب شده توسط همکاران موسسه و مراکز تحقیقاتی صورت گرفته و مورد ارزیابی داوران تعیین شده قرار گیرد.

بازدید: 184

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *