بازدید نماینده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي و شهردار و اعضاي شوراي اسلامي و مدير منابع طبيعي شهر از باغ گیاهشناسی ملي ايران

فضاهای سبز در محیط هاي زندگي انساني به عنوان یکی از شاخص هاي توسعه پایدار مطرح بوده و معیاری برای ارتقای کیفیت فضای زندگی محسوب می شوند.

با هدف بحث و تبادل نظر در مورد توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهر مهاباد، امروز جناب آقاي مهندس محمودزاده، نماینده محترم مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي به اتفاق آقاي دکتر عليزاده، شهردار محترم شهرستان و آقاي مهندس حيدري رئيس محترم شوراي اسلامي و همچنين، مدير محترم منابع طبيعي شهر از باغ گیاه شناسی ملی ایران بازديد نمودند.

مَهاباد، مرکز شهرستان مهاباد و یکی از شهرهای کردنشین استان آذربایجان غربی است. و حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد  که به صورت فرمانداری ویژه اداره می شود و عرصه های مناسبی برای ایجاد فضای سبز شهری و پیرامون شهری دارد.

جناب آقاي مهندس محمودزاده، نماینده محترم مردم مهاباد با اعلام آمادگی مسئولین شهر برای بهبود وضع موجود و توسعه فضای سبز شهر مهاباد خواستار مساعدت و مشارکت موسسه تحقيقات جنگل‌ها و مراتع کشور برای ارائه مشورت و راهنمائی مسئولين فضاي هاي سبز شهري در موضوعاتي از قبيل مکان یابی، طراحی ، پیشنهاد گونه های گیاهی سازگار با اقلیم منطقه و … شدند.

جناب آقاي دکتر جليلي، ریاست محترم موسسه تحقيقات جنگل ها و مراتع کشور، ضمن اعلام استقبال مؤسسه از این امر در مورد توسعه پارک های جنگلی و استفاده از ظرفیت منابع طبیعی در این زمینه توضیحاتی دادند. همچنین برای ارائه خدمات مشاوره ایی راهکار هایی برای احداث و مدیریت فضاهای سبز اعلام آمادگی کردند

در اين جلسه، مديران و مسئولان محترم شهري مهاباد، از باغ گياه شناسي ملي ايران، به عنوان غني ترين و موفق ترين الگوي موجود کشور در ايجاد و مديريت فضاي سبز نزديک به طبيعت و کاملترين بانک ذخاير ژنتيکي گياهي کشور، بازديد نمودند.

بازدید: 172

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *