بازدید معاون پژوهشی، فناوری و انتقال یافته های تحقیقاتی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم

در هفته گذشته، سرکار خانم دکتر سفید کن، معاون محترم پژوهش، فناوری و انتقال یافته های تحقیقاتی مؤسسه به همراه آقای دکتر عباس زاده رئیس بخش تحقیقات گیاهان دارویی و خانم مهندس نجف پور نوائی عضو هیأت علمی بخش تحقیقات گیاهان دارویی موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور از این مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان قم بازدید نمودند.

در این بازدید، آقای دکتر پورمیدانی، رئیس محترم مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان قم و مسئولین محترم بخش منابع طبیعی استان حضور داشتند و ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت­ های این بخش در خصوص فعالیت ها و استعدادهای مرکز در زمینه پژوهش، آموزش و ترویج منابع طبیعی بحث و تبادل نظر شد.

خانم دکتر سفیدکن توجه به سیاست های موسسه درخصوص شناخت، حفاظت و احیای عرصه های منابع طبیعی، توسعه پایدار و حفاظت از تنوع زیستی به صورت خارج از رویشگاه و دستیابی به ارزش افزوده را مورد تأکید قرار داد. شناخت چالش ها و موضوعات اساسی منابع طبیعی استان و ارائه راهکاربرای این چالش ها، ترمیم و تکمیل هرم نیروی انسانی و بهره اقتصادی گیاهان دارویی را از جمله انتظارات موسسه از استان برشمرد.

در ادامه جلسه همکاران استانی نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در زمینه تحقیقات منابع طبیعی ارائه دادند.

در ادامه از ایستگاه آموزشی – پژوهشی پردیسان بازدید بعمل آمد و مسئول ایستگاه و مجریان طرح های تحقیقاتی در خصوص فعالیت های جاری و چشم انداز برنامه ها در آینده، روند اجرای طرح های تحقیقاتی در ایستگاه و برنامه کشت گیاهان دارویی در قالب طرح های تحقیقاتی، حفاظت ژرم پلاسم و طرح های کارآفرینی و درآمدزایی گزارشی ارائه دادند.  سپس از مزارع و مجموعه فراوری گیاهان دارویی موسسه زائر وابسته به آستانه مقدسه حضرت معصومه (ع) به عنوان مزارع الگویی استان بازدید شد و کارشناسان مربوطه در مورد فعالیت ها و عملکرد این مزارع توضیحاتی دادند.

منبع : مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان قم

بازدید: 106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *