بعضی از حشرات موجود در موزه حشرات باغ گیاهشناسی
درباره موزه حشرات باغ گیاهشناسی

معرفی

بندپایان با بیش از۱/۲۰۰/۰۰۰ گونه شناسایی شده بزرگترین شاخه جانوری محسوب می‌گردند و در این میان رده حشرات با بیش از یک میلیون گونه نامگذاری شده، بزرگترین و متنوع­ترین رده در میان همه موجودات زنده می‎باشد. موزه بندپایان مؤسسه تحقیقات جنگل­ها و مراتع کشور از دو بخش موزه علمی و موزه نمایشی تشکیل شده است. موزه علمی بندپايان مؤسسه تحقیقات جنگل­ها و مراتع کشور در سال ۱۳۷۸ با هدف شناخت تنوع 

ادامه مطلب ..

تاریخچه

شاخه بندپایان با بیش از یک و نیم میلیون گونه شناخته شده، هم به لحاظ تعداد گونه و هم به لحاظ فراوانی متنوع ترین گروه موجودات زنده را تشکیل می­دهند. رده حشرات یکی از مهم­ترین رده های شاخه بندپایان است که با داشتن ۳۲ راسته و بیش از ۳۰۰ خانواده تنوع بالایی داشته و به دلیل ویزگی های خاص از جمله قدرت پرواز ، جثه کوچک و دامنه تغذیه وسیع یکی از موفق ترین موجودات بر روی کره زمین به حساب می آیند.

ادامه مطلب ..

اهداف،ساختار،برنامه ها

طرح فون حشرات جنگل ها و مراتع از سال۱۳۷۲ شروع و در سال۱۳۸۲ خاتمه يافته است که چکيده آن بشرح زير می‌باشد. توضيح اينکه گزارش نهايی اين طرح از طريق مرکز اسناد و اطلاعات سازمان تحقيقات قابل دسترس می‌باشد. هدف از اجراي اين طرح شناخت تنوع زيستي (Biodiversity) جانوري اكوسيستمهاي تجديدشونده طبيعي كشور و به منظور حمايت و حفاظت از گونههاي مفيد و نادر حشرات ميباشد.

ادامه مطلب ..

بازدید: 635